Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś 2017 za nami!

Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś

2017-06-02

3 czerwca 2017r. odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, którego głównym pomysłodawcą oraz organizatorem jest Stefan Birek, Szef Kuchni w Hotelu Lord**** w Warszawie.
Tym razem konkurs odbył się w położonym nad Zalewem Zegrzyńskim Hotelu Windsor**** w Jachrance.
Klub Szefów Kuchni
był Partnerem Merytorycznym tego wyjątkowego wydarzenia.

W role jurorów technicznych i degustacyjnych wcielili się m.in.: Adam Michalski – Przewodniczący, Jarosław Walczyk, Tomasz Jakubiak, Łukasz Konik, Adam Chrząstowski, Bożena Sikoń-Wojtal, Krzysztof Wojtal, Konrad Birek, Waldemar Hołówka i Łukasz Fulara oraz Mariusz Nowicki, Dariusz Zahorański, Mirosław Reszczyk i Krzysztof Szulborski. 

Konkurs Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś skierowany jest do profesjonalistów – w tym roku wzięło udział 13 dwuosobowych drużyn oraz uczniów szkół gastronomicznych – wystąpiło 5 dwuosobowych zespołów.

I miejsce: Piotr Huszcz i Łukasz Boreczek z Hotelu Restauracji Piano w Lublinie
II miejsce: Piotr Archiciński i Joanna Świderska z Lazy Dog Cooking
III miejsce: Emil Klimas i Dawid Feist z Restauracji Cucina w Poznaniu

Przedmiotem tegorocznej rywalizacji konkursowej była przystawka zimna lub gorąca oraz danie główne.
Obowiązkowymi produktami do przygotowania przystawki były: 
– Filet z suma ze skórą
– Amarantus ekspandowany
– Cykoria
Obowiązkowymi produktami do przygotowania dania głównego były:
– Biodrówka jagnięca bez kości
– Mąka orkiszowa (odmiana Oberkulmer Rotkorn)
– Kiszona czerwona kapusta

Bardzo miłym akcentem było uhonorowanie podczas wieczornej gali, naszego klubowicza Tomasza Jakubiaka tytułem "Honorowego Ambasadora Kuchni Polskiej" co jest bardzo dużym wyróżnieniem. Taki zaszczytny tytuł posiada tylko kilku szefów kuchni w Polsce.

Wkrótce
 

Zobacz co niebawem będzie odbywać się w Klubie

wszystkie wydarzenia